telefon:

736 736 062

adres:

ul. Łodygowa 3,
03-687 Warszawa

godziny. otwarcia:

pon.-pt.: 9:00 - 18:00
sob.: 10:00 - 15:00

Pielęgnacja okolic odbytu u psa. Zadbaj o zdrowie swojego psa!

Każdy pies, bez względu na to czy jest bardziej, czy mniej zadbany może być narażony na kłopoty w okolicach odbytu. Przyczyną takich stanów mogą być zatkane gruczoły okołoodbytowe, problemy ze strony układu pokarmowego, czy też zbyt długa, źle czyszczona sierść. Dlatego też, jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki sugerujące zmiany w okolicy odbytu u psa, należy przeprowadzać odpowiednią higienę o dużej intensywności. Jak prawidłowo ją przeprowadzić? Jakie mogą być przyczyny mówiące o problemach z odbytem u psa?

Czytaj więcej

Ubieranie psa zimą – o czym należy pamiętać?

Gdy okres jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami, pora wyciągnąć z szafy cieplejsze ubrania. Nikt z nas przecież nie lubi marznąć podczas spacerów, i to samo dotyczy naszych pupili. Ubieranie psa zimą to nie moda, tylko w wielu przypadkach konieczność, aby uchronić zwierzę przed przeziębieniem. O czym należy pamiętać, ubierając psa zimą? Czy wszystkie psy muszą być ubierane? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Czytaj więcej

Obcinanie psich pazurów – dlaczego jest tak ważne?

Dla człowieka obcinanie paznokci jest czynnością naturalną. I tak samo powinno być w przypadku naszych czworonożnych przyjaciół. Zaniedbanie obcinania psich pazurów będzie powodować u niego ból, a on z kolei przełoży się na nieprawidłowy chód. 

Czytaj więcej

Higiena jamy ustnej psa

Posiadając pieska w domu powinniśmy się skupić nie tylko na wyglądzie jego sierści, ale także zwrócić uwagę na stan jego jamy ustnej. Prawidłowa higiena jamy ustnej u psa jest równie istotna co dla człowieka, a jej zaniedbanie może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. 

Czytaj więcej

Prawidłowe nawilżenie skóry i sierści psa

Skóra i sierść psa odpowiadają za szereg ważnych funkcji w jego organizmie. Przede wszystkim skóra pełni funkcję ochronną narządów wewnętrznych naszego pupila. Sierść zaś jest dodatkową ochroną skóry oraz odpowiada za funkcje termoregulacyjne.

Czytaj więcej

Wizyta u groomera. Jak przygotować na do niej psa?

Wizyta u groomera może wywoływać u psa niepokój bądź stres. Szczególnie jeśli jest to pierwsze spotkanie z psim fryzjerem i nasz pupil nie wie czego może się spodziewać. Czasem może się okazać, że każda kolejna wizyta u groomera jest trudnym przeżyciem dla pieska oraz jego właściciela.

Czytaj więcej

Strzyc czy trymować psa?

Trymowanie to ręczne usuwanie martwego włosa wraz z korzeniem u psa. Poprzez wyrwanie włosa z korzeniem robimy miejsce na wzrastanie nowych i zdrowych włosów. Dobrze wykonane trymowanie jest całkowicie bezbolesne dla pieska.

Czytaj więcej

Jak dobrać szampon do skóry i sierści psa?

W sklepach czy salonach groomerskich możemy spotkać wiele rodzajów szamponów i odżywek przeznaczonych dla psów. W zależności od koloru sierści, jego długości oraz tendencji do kołtunów czy skrętu.

Czytaj więcej