telefon:

736 736 062

adres:

ul. Łodygowa 3,
03-687 Warszawa

godziny. otwarcia:

pon.-pt.: 9:00 - 18:00
sob.: 10:00 - 15:00

Prawidłowe nawilżenie skóry i sierści psa

Skóra i sierść psa odpowiadają za szereg ważnych funkcji w jego organizmie. Przede wszystkim skóra pełni funkcję ochronną narządów wewnętrznych naszego pupila. Sierść zaś jest dodatkową ochroną skóry oraz odpowiada za funkcje termoregulacyjne. Prawidłowe nawilżenie skóry i sierści psa chroni go przed wystąpieniem problemów dermatologicznych oraz alergii. Jak zatem dbać o naszego czworonoga, aby stan jego skóry i sierści cieszył się dobrą kondycją?

Głaskanie psa

Bez wątpienia prawidłowo nawilżona skóra psa jest przejawem dobrego stanu zdrowia oraz odpowiedniego odżywienia. Ma to szczególne odzwierciedlenie w wyglądzie sierści naszego pupila, która jest gęsta i gładka, że nie możemy przestać go głaskać. A głaskanie psa ma pozytywny wpływ na stan skóry psa! Podczas głaskania zostają aktywizowane do produkcji komórki skórne i tłuszczowe oraz skóra zostaje pobudzona do wydzielania naturalnych olejów i tłuszczy. Zatem pieszczoty z pupilem są jak najbardziej wskazane. :)

Dieta czworonoga

Kolejną ważną kwestią odpowiadającą za nawilżenie skóry psa jest jego dieta. Często to właśnie sucha skóra jest oznaką problemu z żywieniem. Jeśli choroba dermatologiczna skóry została wykluczona to istnieje duże prawdopodobieństwo niedoborów witamin i kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Dlatego też, po konsultacji z lekarzem weterynarii warto do diety włączyć olej lniany oraz oleje rybie, które są bogactwem kwasów tłuszczowych. Dobrym sposobem na uzupełnienie niedoborów kwasów tłuszczowych jest podawanie psu karmy, w której będzie przeważać mięso pochodzące z ryb.

Zabiegi pielęgnacyjne na skórę i sierść psa

Ogromne znaczenie na dobry wygląd skóry i sierści psa mają zabiegi pielęgnacyjne. W tym przypadku niezwykle istotna jest kąpiel czworonoga w odpowiednio dobranym dla niego szamponie. Dzięki czemu, skóra psa zostanie głęboko nawilżona, a jego sierść będzie cieszyła się pięknym blaskiem i miękkością. Ponadto, podczas kąpiel należy użyć odżywki, która dodatkowo nawilży skórę i futerko czworonoga. Dbanie o prawidłową pielęgnację i nawilżenie wzmacniamy skórę psa oraz pozwala na pozbycie się łupieżu czy swędzenia oraz innych problemów dermatologicznych. Należy jednak pamiętać, aby zbyt często nie kąpać naszego pupila, gdyż będzie  to powodowało zmniejszenie nawodnienia skóry za sprawą naturalnie wydzielanych tłuszczów. Co więcej, jeśli mówimy o zabiegach pielęgnacyjnych to musimy wspomnieć o czesaniu. Regularne czesanie psa przyczynia się do lepszego ukrwienia skóry, a także wydzielania naturalnych olejków, które u niektórych ras pełnią funkcję wodoodporności (np. u labradorów).

Podsumowanie

Podsumowując, stosując się do powyższych zaleceń dotyczących prawidłowego nawilżenia skóry i sierści psa możemy zapewnić mu zdrowy i piękny wygląd. Dodatkowo, chronimy go przed wystąpieniem problemów skórnych. Dlatego też, wykonując zabiegi pielęgnacyjne naszemu pupilowi warto postawić na profesjonalny salon groomerski, który w odpowiedni sposób zaopiekuje się pieskiem. W naszym salonie stosujemy najwyższej jakości kosmetyki, dzięki którym nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł cieszyć się wspaniałą kondycją skóry i sierści. 

wstecz