telefon:

736 736 062

adres:

ul. Łodygowa 3,
03-687 Warszawa

godziny. otwarcia:

pon.-pt.: 9:00 - 18:00
sob.: 10:00 - 15:00

Wizyta u groomera. Jak przygotować na do niej psa?

Wizyta u groomera może wywoływać u psa niepokój bądź stres. Szczególnie jeśli jest to pierwsze spotkanie z psim fryzjerem i nasz pupil nie wie czego może się spodziewać. Czasem może się okazać, że każda kolejna wizyta u groomera jest trudnym przeżyciem dla pieska oraz jego właściciela. Dlatego też, warto wcześniej przygotować psa do wizyty u groomera, aby była ona jedynie pozytywnym doświadczeniem dla naszego czworonożnego przyjaciela.

Przyzwyczaj psa do pielęgnacji domowej. I wykonuj ją regularnie!

Aby wizyta u groomera nie stała się dla czworonoga źródłem stresu, należy już od szczeniaka przyzwyczajać psa do pielęgnacji domowej. Dzięki temu, nasz pupil będzie świadomy zabiegów jakie na niego czekają. Piesek sprawowaną przez właściciela pielęgnację może potraktować jako zabawę, przez co wykonywanie zabiegów przez groomera nie będzie dla niego niczym strasznym. Najlepiej, aby zapoznać naszego czworonożnego przyjaciela z czesaniem, zaglądaniem do uszów oraz przycinaniem pazurków. Dlatego też, warto wyposażyć się w podstawowe sprzęty do pielęgnacji psów takie jak nożyczki czy szczotka, odpowiednio dobrana do sierści psa. Oprócz tego, bardzo ważną kwestią jest regularność wykonywania pielęgnacji w domowym zaciszu. W przypadku, gdy nasz pupil wymaga codziennego czesania nie zapominajmy o tym! Gdy zaniedbamy obowiązki związane z pielęgnacją psa jego sierść może się mocno kołtunić. W takim przypadku nie wymagajmy od groomera, aby doprowadził skołtunioną sierść do porządku, gdyż na pierwszym miejscu liczy się dla niego dobro psa, a jak wiadomo wyczesanie takiej sierści nie będzie dla pieska przyjemne. Dlatego konsekwencją zaniedbania sierści może być nawet konieczność ogolenia psa. 

Wizyta adaptacyjna – przełam stres pupila przed nieznanym

Wizyta adaptacyjna jest niezwykle ważna dla szczeniąt, które dopiero rozpoczynają przygodę z pielęgnacją. Jednak może okazać się również bardzo przydatna dla piesków, które zmieniły swojego obecnego groomera czy też ich właściciele po raz pierwszy zdecydowali się zabrać je do psiego fryzjera. Wizyta adaptacyjna polega na oswojeniu czworonoga z narzędziami używanymi podczas pielęgnacji oraz poszczególnymi miejscami, w których pies przebywa podczas wizyty. Piesek zapoznaje się z zapachami oraz poznaje osoby, które będą się nim zajmować. Podczas wizyty adaptacyjnej nie są wykonywane żadne zabiegi, ma być to w pełni przyjemne dla pieska spotkanie. W salonie grommerskim „Kudłaty Pies” wizyta adaptacyjna trwa zazwyczaj około 15-20 min i jest całkowicie bezpłatna.

Spacer przed wizytą

Zanim wejdziemy do salonu groomerskiego wyprowadźmy psa na długi spacer. Dlaczego to jest tak ważne? Po pierwsze, piesek załatwi swoje potrzeby fizjologiczne, dzięki czemu będzie bardziej spokojniejszy. Po drugie, długi spacer z pewnością nieco zmęczy psa, co będzie wpływało na jego zachowanie. Piesek zmęczony jest bardziej skory do współpracy z groomerem, niż ten który jest wypoczęty i chętny do zabaw. Podczas pracy groomer posługuje się ostrymi narzędziami, a u pełnego energii psa łatwiej będzie o skaleczenie. Dlatego mając na uwadze dobro naszego pupila oraz szacunek do groomera nie zapominajmy o spacerze przed wizytą.

Nie spóźniaj się!

Pamiętaj, aby na umówioną wizytę w salonie groomerskim nie spóźniać się oraz o wskazanej porze odbierać swojego czworonoga. Nasze emocje wpływają na zachowanie psa, dlatego zawsze zaplanujmy wcześniejszy wyjazd na wizytę, aby nieoczekiwany postój w korkach nie stał się przyczyną naszego stresu oraz psa. Jeśli wcześniej przybędziesz do salonu wykorzystaj ten czas na spacer z psem. Ważne jest również punktualne odbieranie psa z salonu po skończonej wizycie. Długo czekające psiaki, często szczekające wywołują zamieszanie w salonie, co nie jest komfortowe ani dla nich, ani dla pracowników czy klientów. Dlatego też, nie narażajmy pieska na stres czy niepokój i odbierajmy go o umówionej porze.

Na koniec, jeszcze bardzo ważna kwestia. W przypadku, gdy nasz pupil jest agresywny w stosunku do obcych poinformujmy o tym groomera! Wtedy konieczne będzie założenie psu kagańca oraz przypięcie do stołu groomerskiego, aby zadbać o bezpieczeństwo groomera oraz psa. Bądźmy odpowiedzialni za swojego psa i nie stwarzajmy niebezpiecznych sytuacji!

wstecz